|понеделник, октомври 23, 2017
Навигатор Home » Спорт » Други спортове » Нико Росберг триумфира в първото състезание от F1 2014

Нико Росберг триумфира в първото състезание от F1 2014

Invalid or Broken rss link.
Bookmark and Share

Нико Росберг спечели първия старт за сезона във Формула 1. Пилотът на „Мерцедес“ даде чудесна заявка, след като пое инициативата от самия старт и не изпусна лидерството до финалната обиколка за Гран при на Австралия.

Нико Росберг бе с трети стартов номер, но успя да направи чудесна надпревара и триумфира. След него се нареди Даниел Рикардо с „Ред Бул“, а на трето място изненадващо застана Кевин Магнусен с „Макларън“.

Миналогодишният победител на пистата в Австралия Кими Райконен с „Ферари“ финишира на 8-мо място.

Големите аплодисменти отидоха при втория в подреждането Даниел Рикардо, който пред родна публика успя да се качи на почетната стълбичка. Пилотът на „Ред Бул“ пресече финалната линия на 24,5 секунди след победителя. По-късно обаче той бе дисквалифициран заради неспазване на новите правила в шампионата на F1. По този начин Магнусен стана втори на пистата в Австралия, а на трето място отиде пилотът на „Макларън“ Дженсън Бътън.

Действащият световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел с „Ред Бул“ получи проблем в двигателя в самото начало на надпреварата.

Стартиралият от пол-позишън Люис Хамилтън също не успя да завърши Гран при на Австралия, след като бе „подведен“ от двигателя на болида си още в третата обиколка.