Навигатор Home » Спорт » БГ футбол » Ботев закова Монтана на дъното с 2:0

Ботев закова Монтана на дъното с 2:0

Invalid or Broken rss link.
nedelev
Bookmark and Share

Ботев удари Монтана с 2:0 и вече е само на 4 точки от втория Левски и 1 зад Литекс. „Жълто-черните“ са временно четвърти в класирането на „А“ група преди мача на ЦСКА с Миньор.

Ботев повали Монтана с два бързи гола в началото на второто полувреме. В 49-ата минута Вендер проби отляво, писна към Неделев, който отблизо направи 0:1. Малко по-късно Неделев стреля силно от 20 метра, вратарят на домакините Христо Иванов отби, но топката попадна у Иван Цветков. Капитанът на Ботев копна кълбото към Огнянов, който се разписа за 0:2.

Първото полувреме завърши 0:0, но пловдивчани решиха всичко в началото на втората част. Двубоят се играе на много тежък терен и при силен вятър.

Домакините се приспособиха по-бързо към лошите условия и натиснаха в началото. Тимът на Монтана обаче стигна само до добър пробив на Мирасема в 10-ата минута. Постепенно „жълто-черните“ улучиха ваксата и натиснаха своя съперник. В 13-ата минута Иван Цветков бе съборен в наказателното поле, но реферът Никола Попов подмина ситуацията. Малко по-късно Галчев стреля от 20 метра, но вратарят Христо Иванов изби с крак. Последваха няколко добри включвания на Мариян Огнянов, при едно от които Иршак по чудо не вкара. В 25-ата минута Огнянов навърза двама бранители на Монтана и пусна към Неделев, който обаче улучи вратаря Иванов от чиста позиция. В 30-ата Неделев стреля в стената от фаул, а в последвалото меле никой от Ботев не успя да нанесе решителен удар.

След двата гола Ботев продължи да владее средата на терена и не допусна изненади пред Стаховяк. Домакините стигна до две контри чрез Костадинов, в които обаче не се стигна до опасни удари. В 75-ахта минута пловдивчани можеха да направят резултата класически, но резервата Костов не успя да реализира след хубав пас на Цветков. В 87-ата минута Мирасема пропусна най-доброто положение за Монтана. Той нахлу в наказателното поле и стреля от 10 метра, но Стаховяк спаси.

МОНТАНА – БОТЕВ  0:2

0:1 Неделев /49/, 0:2 Огнянов /52/

Главен съдия: Никола Попов

МОНТАНА: Хр. Иванов, Дечев, Михов,  Лахчев,  Личков, Илиев, Костадинов, Брахими /72 – В. Иванов/, Златинов /59 – Младенов/, Шоколаров /46 – Мичев/,   Мирасема

БОТЕВ:  Стаховяк, Й. Христов, Грънчаров, Спрокел, В. Минев, Иршак, Галчев, Неделев /66 – Дяков/, Виейра /72 – Костов/, Огнянов, Цветков

Жълти картони: Лахчев, Костадинов, Брахими, Шоколаров /Монтана/; Грънчаров, Галчев /Ботев/

„А“ група, 19. кръг: Черно море – Левски 1:1, Пирин ГД – Етър 2:2, Литекс – Ботев Вр, Берое – Славия 2:1, Монтана – Ботев, 15,45 Локомотив Сф – Лудогорец, 17,00 Локомотив Пд – Черноморец,  ЦСКА – Миньор