|понеделник, юли 16, 2018
Навигатор Home » Спорт » Световен футбол » Бербатов класира “Монако” на четвъртфиналите за Купата на Франция

Бербатов класира “Монако” на четвъртфиналите за Купата на Франция

Invalid or Broken rss link.
Bookmark and Share

Българският футболист Димитър Бербатов класира отбора на “Монако“ на четвъртфиналите за Купата на Франция. Монегаските стигнаха до изключително драматична победа с 1:0 след продължения при гостуването си на “Ница” и продължават напред в турнира. Бербатов влезе в игра през второто полувреме и вкара единственият и победен гол за тима от Княжеството в 114-та минута.

През първата част Монако имаше териториално превъзходство, но така и не успя да застраши сериозно вратата на „орлетата“.

Домакините играха с човек по-малко от 47-та минута, след като Тимоти Колоджйешак бе изгонен с директен червен картон. Той удари шамар по бузата на Рикардо Карвальо и съдията прецени, че трябва да го изгони.

Димитър Бербатов влезе е игра в 64-ата минута на мястото на Мунир Обади.

“Ница“ можеше да стигне до победата в 80-та минута, когато Пюел остана сам срещу Ромеро, но вратарят на „Монако“ спаси удара на играча на домакините.

Димитър Бербатов стреля опасно с глава в 84-та минута, но над вратата.

Във втората минута на добавеното време на редовните 90 минути Димитър Бербатов свали с глава на Ривиер, който отправи акробатичен удар, но Асен спаси.

Двата тима завършиха 0:0 в редовните 90 минути и се стигна до продължения.

В 102-та минута Окампос центрира в наказателното поле на “Ница“, където Бербатов стреля, но Асен спаси.

Победният гол за “Монако“ падна в 114-та минута, когато Лукас Окампос центрира в наказателното поле на “Ница“, където Бербатов засече с върха на крака си топката и я прати във вратата на Асен.

Така “Монако“ се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Франция.